ADMEX SPN-K3 Serisi Robot Pozisyonerler

ADMEX SPN-K3 Robot Pozisyonerlerimiz, iki ekseni fikstür/iş parçasını çeviren istasyon ekseni ve bir ekseni ise istasyonlar arası geçişi sağlayan indeks ekseni olmak üzere toplamda 3 servo eksenli pozisyonerlerimizdir.
Otomotiv ve makine imalatı başta olmak üzere pek çok sektörde kaynak uygulamalarında kaynak robotları ile kullanılmaktadırlar.

K Tipi Pozisyonerimizin temel çalışma prensibi şu şekildedir:

  • Bir istasyonda operatör parça yüklerken diğer istasyonda kaynak robotları çalışır;
  • Robotların işi bittiğinde istasyonlar indeks ekseninin 180 derecelik dönüşü ile yer değiştirirler.
  • Yer değiştirmeden sonra operatör önüne gelen işlemi bitmiş parçayı boşaltıp yeni parça yükler.
  • Robotlar ise önlerine gelen yeni parça üzerinde çalışmaya devam eder.
  • Amaç robotları en az duruş süresi ile ve olabildiğince yüksek verimle çalıştırmaktır. Bu nedenle indeksleme süreleri çok kısadır.
spn k3 series

K3 pozisyoner serisinin istasyon eksenleri 250kg dan 2000kg’ye kadar değişik kapasitede olabilmektedir. İndeks ekseni ise 1500kg – 5000kg aralığındadır. Bağlanabilecek parça/fikstür uzunluğu 5000mm ye kadar çıkmaktadır.

spn k3 series

ADMEX K3 pozisyonerleri tıpkı bir lego gibi isteğe göre boyutlandırılabilmekte hatta sonradan da kolayca değiştirilebilmektedir.
Örneğin bir kanadı 500 kg’lık diğer kanadı 1000 kg’lık yapabilirsiniz. Ya da bir kanata 2000mm uzunluğunda parça/fikstür bağlarken diğer kanata 5000mm parça/fikstür bağlayabilirsiniz. Üstelik güçlü ana eksen iki kanat arasındaki ağrılık farkını hiç sorun etmeyecektir.

Tüm K3 serisi pozisyonerlerimiz rijit ana eksen ve kol yapısı, yüksek hız ve tekrarlama hassasiyeti ve kolay upgrade özelliği ile müşterilerimize en iyi, verimli ve ekonomik çalışma koşullarını sunmakta.

Pozisyonerlerimiz, diğer ürünlerimiz olan Robot Lineer Kızaklar ve Gantry Sistemler gibi Türkiye’ye ve tüm dünyaya DESBAŞ İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesindeki Ar-ge ve uygulama merkezimizden müşteri sahalarına gönderilir.

Admex ürünleri için iletişime geçebilirsiniz.