SGP serisi portal robotlar 200-LT, 300-MD ve 300-HD olmak üzere üç farklı modelde sunulmaktadır. Tüm modellerimiz için ADMEX tarafından geliştirilen ağ kafes yapısı ve onlarca saatlik FEA çalışmaları sayesinde sınıfının en rijit gövdeli portal robotlarıdır.

ADMEX’in ileri mühendisliği ile eksen ölçüleri ve kesitleri, ayak ölçüleri ve yükseklikleri, tüm modellerin tahrik sistemleri en zor koşullarda bile gerekli dinamik rijitliği sağlayacak belirli bir frekans seviyesinde geliştirilmiştir.

X eksenleri, ADMEX’in standart STN serisi raylarından yapılmıştır. ADMEX STN serisi paletler 10.000 km ömrü, 0,01 mm tekrarlanabilirliği ve 2 m/sn’ye varan hızlarıyla sınıfının en iyisidir. STN serisi paletler, SGP serisi sütun tipi portal robotlarımızı rakiplerine göre çok daha rijit, hassas, hızlı ve uzun ömürlü kılmaktadır.

Uygulamalar için çok uygundur. Diğer uygulamalar için lütfen ADMEX’e danışın.

  • Kaynak
  • Taşıma
  • Makine bakımı
  • Toplantı
  • Paketleme ve paletleme

X ekseni, birbirine 2,3 ve 4 metrelik modüller eklenerek birer metrelik adımlarla 40 metreye kadar uzatılabilir. Uygulama daha uzun bir X ekseni gerektiriyorsa, kablo uzunluğu sınırlaması dikkate alınmalıdır. Robot kontrolörü direğe yerleştirildiğinde X ekseni sınırı ortadan kalkar.

ADMEX portal, 2 yıl ürün garantisi, 10.000 km’ye varan servis ömrü, bakım gerektirmeyen redüktörler, merkezi ve otomatik yağlama sistemleri ve modüler yapısı sayesinde güvenilirlik ve kullanım kolaylığı açısından doğru seçimdir.