SPN-UUB Serisi 5 Eksen Pozisyoner.

Robot kendi önündeki istasyonda kaynak yaparken operatör diğer istasyonda parça yükler. İndeks ekseninin 180 derece dönüşü ile istasyonlar yer değiştirir.

Robot önünde konumlanan istasyondaki iki döner eksen iş parçasını daima ideal kaynak pozisyonuna getirir.

Bir iş parçasını daima ideal kaynak pozisyonunda (PA) yani torcun yerçekimi yönünde konumlandığı ve kaynak banyosunun yanal akmasının minimum olduğu pozisyonda kaynatmak hem verimlilik hem de kalite artışı sağlar.

Mükemmel pozisyonlama, kaynak hızını artırmaya imkân tanırken under cut oluşumunu da önler.

ADMEX SPN-UUB pozisyonerler yüksek hız, hassasiyet ve rijitlik ile otomotiv, genel makina, iş makinaları, tarım makinaları gibi pek çok alanda en üst seviye pozisyonlayıcılardır.

Özellikle araçların arka dingil, aks gibi şase parçaları, iş makinalarının bom, arm, kova, yakıt ve yağ tankları, tarım makinalarının tüm yük taşıyıcı elemanları gibi dinamik yükler altında çalışan kaynaklı konstrüksiyonlar için tercih edilmelidir.

Diğer tüm ADMEX pozisyonerleri gibi SPN-UUB serisi pozisyonerler de uzun süreli FEA çalışmaları ile optimize edilmişlerdir. Kullanılan standart elemanlar sınıfının liderlerinden seçilmiştir.

1600ampere kadar akım geçişi ile aynı anda tek telli kaynakta 4 robot ya da twin kaynaklı iki robot birlikte çalışabilir.

ADMEX pozisyonerler kullanıcı dostu olarak geliştirilir. Otomatik yağlama opsiyonu ile bakım gerektirmezler. ADMEX özel fırça tekniği ile kaynak şase aktarımı problemi yaşanmaz. Tüm eksenler ön gerilmeli ve boşluksuz yataklama ile gereken rijitlik ve hassasiyeti en mükemmel şekilde verir.