SGB serisi portal robotlar 300-OH, 300-OG ve 300-RG olmak üzere üç farklı modelde sunulmaktadır. Tüm modellerimiz için ADMEX tarafından geliştirilen ağ kafes yapısı ve onlarca saatlik FEA çalışmaları sayesinde hacimlerine göre sınıfının en rijit gövdeli portal robotlarıdır.

ADMEX’in ileri mühendisliği ile tüm modellerin eksen ölçüleri ve kesitleri, ayak ölçüsü, tahrik sistemleri en zor koşullarda bile gerekli dinamik rijitliği sağlayacak belirli bir frekans seviyesinde geliştirilmiştir.

SGB-300-OH versiyonunda X, Y ve Z eksenleri, SGS serisinin standart modüllerinden oluşur.

SGB-300-OG versiyonunda, X ekseni ADMEX STN serisi raylardan oluşur ve Y ve Z ekseni, SGS serisi portal modüllerinden oluşur.

SGB-300-RG versiyonu ise tamamen bu versiyona özel olarak geliştirilen X ekseni ve SGS serisi Y ve Z eksenlerinden oluşmaktadır.

Uygulamalar için çok uygundur. Diğer uygulamalar için lütfen ADMEX’e danışınız.

  • Kaynak
  • Taşıma
  • Makine bakımı
  • Toplantı
  • Paketleme ve paletleme

X ekseni, birbirine 2, 3 ve 4 metrelik modüller eklenerek birer metrelik adımlarla 40 metreye kadar uzatılabilir. Uygulama daha uzun bir X ekseni gerektiriyorsa, kablo uzunluğu sınırlaması dikkate alınmalıdır. Robot kontrolörü direğe veya Y eksenlerine yerleştirildiğinde X ekseni sınırı ortadan kalkar.

Y eksenleri birbirine 2, 3 ve 4 metrelik modüller eklenerek birer metrelik adımlarla 16 metreye kadar uzatılabilir.

ADMEX portal, 2 yıl ürün garantisi, 10.000 km’ye varan servis ömrü, bakım gerektirmeyen redüktörler, merkezi ve otomatik yağlama sistemleri ve modüler yapısı sayesinde güvenilirlik ve kullanım kolaylığı açısından doğru seçimdir.